Bosch Ev Aletleri, dünyanın en itibarlı tasarım ödüllerinin başında gelen RedDot’ta, yenilikçi ve sürdürülebilir tasarım konsepti ile tüm ürün kategorilerinde tam 39 adet Tasarım Ödülü ve altı adet Onur Ödülü’ne layık görülerek, bir rekora daha imzasını attı.

“Yaşam için teknoloji” sloganıyla sadece bugünkü değil, gelecekteki yaşamımızı da iyileştiren teknolojiler sunan Bosch Ev Aletleri, tasarım alanında dünyanın en önemli ve saygın ödüllerinden olan RedDot’ta bu yıla damgasını vuran marka oldu. Tüketicilerinin gündelik yaşamını kolaylaştıran, ergonomik, güvenilir, kaliteli ve doğa dostu ürünler tasarlayan Bosch, 1.800 marka ve 4.515 ürünün yarıştığı uluslararası RedDot Tasarım Ödülleri’nde farklı ürün kategorilerinde toplam 39 adet ödüle layık görüldü. 30 kişiden oluşan saygın bir jüri tarafından yapılan değerlendirmede, ipi başarıyla göğüsleyen ve 39 ödül ile RedDot Tasarım Ödülleri’ne adını altın harflerle yazdıran Bosch, ayrıca, altı adet de Onur Ödülü ile taçlandırıldı.

Yarının dünyası için yenilikçi ve sürdürülebilir tasarımlar

Bosch Baş Tasarımcısı Robert Sachon ve Tüketici Ürünleri Tasarım Bölüm Başkanı Helmut Kaiser, RedDot Ödül Töreni için 2 Temmuz 2012 tarihinde düzenlenecek olan özel galada ödülleri alacak. Robert Sachon, kazanılan ödüller ile ilgili yaptığı yorumda şunları ifade etti: “Dünyanın en önde gelen tasarım ödüllerinde farklı ürün kategorilerinde layık görüldüğümüz toplam 39 Ürün Tasarım Ödülü ve 6 Onur Ödülü, Bosch’un önde gelen uluslararası tasarım markalarından biri olduğunun tekrar altını çiziyor. Baştan aşağıya her ayrıntısına kadar düşünerek, doğa dostu teknoloji ve doğal kaynakları koruma ilkelerimiz doğrultusunda tasarladığımız ve tüketicilerimizin hizmetine sunduğumuz yenilikçi ve sürdürülebilir ürünlerimiz sayesinde son birkaç yıldır, markamızın bu alanda tartışmasız liderliğini ve başarısını kanıtlamış bulunuyoruz. Bu başarılara ve markamıza duyulan güvene layık olabilmek için çok çalışmaya devam edeceğiz.”

iF’in yıldızları RedDot’ın da yıldızları oldu

Dünyanın bir başka önemli tasarım ödüllerinden iF’in de yıldızları olan, A+++ enerji sınıfındaki buzdolapları, premium segmentteki HomeProfessional çamaşır ve kurutma makineleri ve farklı renk yelpazesi ile çekici görünüme sahip , cam yüzeyli ColorGlass serisi, RedDot’ta da yıldızı parlayan ürünlerin başını çekti. Ayrıca, Bosch davlumbazlar, side-by-side dondurucu-buzdolabı kombinasyonları ve gazlı ocaklar da öne çıkan diğer ürünler arasında yerini aldı.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir